Evropa

Po procestování Afriky, Austrálie, Asie a Ameriky se vydáme na putování Evropou, které zakončíme naší Českou republikou J

Nejdříve nás, ale s dětmi čeká nelehký úkol, a to osázení nových květináčků na zahrádce. S ohledem na počasí se budeme snažit být co nejvíce venku 🙂 Ale i tak se vrhneme do Evropy!

Evropa je jediný světadíl, jehož jméno nezačíná na písmeno A. Kde se tu to jméno vzalo? Tak poslouchejte. Jednou se prý stalo, že se řecký bůh Zeus proměnil v bílého býka a unesl na svém hřbetě krásnou princeznu Európu na vzdálený ostrov. Proto slovo Evropa zní tak hezky, když se jmenuje podle princezny.

Světadíl Evropa těsně sousedí s Asií a ze tří stran je omýván moři – prozkoumáme tedy moře, vyrobíme si ponorku, abychom propluli mořský světem a zjistili jaká zvířátka zde žijí, vyzkoušíme si pokus a vyrobíme si slané moře, ať víme, jak chutná. Vytvoříme si moře ve školce – z kartonu a otisků ručiček vyrobíme rybičky a z papírových tácků si vyrobíme delfínky.

Budeme pokračovat putováním po pevnině – vyrobíme si dalekohled, abychom viděli, co nejdále. Vůbec nám nepřidá, že si v dalekohledu prohlížíme věc, která je hrozně daleko. Zvláštní sklíčka uvnitř tohoto přístroje nám všechno, na co koukáme zázračně přiblíží.  Dále prozkoumáme pevninská zvířátka a řekneme si, kde, která žijí.

Poté se na delší dobu zastavíme v České republice – Česká republika je název státu, ve které žijeme. Skládá se z Čech, Moravy a Slezska. Česká republika je hezká a různorodá. Má hory i nížiny, rybníky, řeky a jezera. Vyvěrá tu na povrch spousta léčivých pramenů. Stojí zde hrady z prastarých kamen, zámky uprostřed parků a města i vesnice plné lidí – s dětmi si vyrobíme mapu České republiky, a hezky si označíme, kde jsme byli a co už jsme prozkoumali, postupně budeme dokreslovat vodní toky, hory, lesy i zámky a hrady do kterých nahlédneme a povyprávíme si o českých dějinách. Vyrobíme si prince a princeznu.

Společnou cestu létem zakončíme Honbou za pokladem – kterou si doufáme, užijeme všichni i s rodiči! Děti čeká dobrodružství a splnění úkolů, které završíme předáním dárečků, jak dětem, tak rodičům (předáme Vám všechny výtvory, které Vaše zlatíčka vyrobila). Tím skončí naše letní putování a začneme se těšit na nové kamarády, které nám nový školní rok přinese.

Metodický plán na Srpen 2019